Volg de module Verhaal van het Koninkrijk

Als onderdeel van het Studietraject Gods Koninkrijk en de Heilige Geest wordt in het najaar 2026 de module ‘Verhaal van het Koninkrijk’ aangeboden.

Deze module bevat een introductie in de Bijbelse theologie van het Koninkrijk van God. Het Koninkrijk van God blijkt de rode draad te zijn van het héle verhaal dat de Bijbel ons wil vertellen. Het gaat over de groeiende verwachting van de komst van Gods Koninkrijk in het Oude Testament en de komst van het Koninkrijk in het leven en de bediening van Christus.

Module Verhaal van het Koninkrijk in het kort:

  • Los te volgen opleidingsmodule van het Studietraject Gods Koninkrijk en de Heilige Geest
  • 3 inspirerende lesmomenten in Amersfoort
  • Studiebelasting: 3-6 uur per week
  • Twee verschillende studieniveaus
  • Studiekosten: €250,- voor de hele module

Herken jij dit?

  • Je wilt zien hoe het Koninkrijk van God een essentiële rol speelt in het verhaal van de Bijbel.
  • Je wil het werk van de Heilige Geest kunnen verbinden met een stevig theologisch fundament.
  • Je wilt het de komst van het Koninkrijk aankondigen zoals Jezus dat deed.

Na deze module kan je:

  • In de Bijbel terugzien hoe de oudtestamentische verwachting van het Koninkrijk zich ontwikkelt.
  • De verkondiging en daden van Jezus Christus plaatsen tegen de achtergrond van het Judaïsme van de eerste eeuw en enkele symbolen van het Koninkrijk in de bediening van Christus benoemen.
  • Uitleggen wat het evangelie van het Koninkrijk van God inhoudt.

Studietraject Gods Koninkrijk en de Heilige Geest

De module ‘Verhaal van het Koninkrijk’ maakt deel uit van het Studietraject Gods Koninkrijk en de Heilige Geest. Deze studie verdiept je theologie van het Koninkrijk van God en de uitwerking daarvan door Gods Geest in de praktijk van de kerkelijke gemeente. Het studietraject is een uniek samenwerkingsverband tussen vijf organisaties:

Studieniveaus

De opleiding kan gevolgd worden op twee niveaus. Studenten van beide studieniveaus volgen gezamenlijk de colleges. De te bestuderen literatuur, de toetsing en studiebelasting verschillen van elkaar.

Student (A-niveau)Student (B-niveau)
StudieniveauHBO-niveauHBO-niveau
Studiebelasting± 3 uur p/w± 6 uur p/w
DoelgroepOudsten, diakenen, taakgroepleidersPredikanten, voorgangers, (kerk)leiders, theologie-studenten
ToetsingLeesopdrachten en verwerkingsopdrachtenLeesopdrachten, verwerkingsopdrachten en tentamens
StudiemateriaalNederlandstalig Engels- en Nederlandstalig

Studiekosten

Bij bovenstaande collegegelden is ook inbegrepen:

  • Koffie en thee op leslocatie
  • Lidmaatschap bij het Evangelisch College (t.w.v. € 60,- per jaar)
  • Toegang tot de Online Studiebijbel (t.w.v. € 160,- per jaar)
  • Ontvangst van hand-outs tijdens lessen en/of studieportaal
  • Ontvangst van getuigschrift/certificaat/diploma na afronding

Lesmomenten

DatumTijdInhoud
Di. 8 sept.20:00-21:30Startmoment
Kun je hier niet bij zijn? Het startmoment wordt opgenomen!
Za. 31 okt.09:30-16:30Collegedag
Ma. 23 nov.Hele dagTentamendag

Lesmomenten vinden plaats in De Brug (Schuilenburgerweg 2, 3816 TB, Amersfoort).
De kerk ligt direct naast het treinstation en is goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Er is gratis parkeerruimte rond het station en in de wijken rondom de kerk.

Heb je verder nog vragen? Neem dan gerust contact op met onze medewerker studentenzaken: Beitske Vos.

Uitgelichte berichten