Naar aanleiding van het verschijnen van het boek ‘God verwachten: een theologie van de toekomst‘ organiseren we in samenwerking met KokBoekencentrum op vrijdag 31 mei 2024 een studiedag speciaal voor voorgangers en sprekers. Thema van deze studiedag is:
Met de mond vol toekomst staan
Verwachtingsvol spreken in onze tijd
De Bijbel is vol van indringende toekomstperspectieven en levendige toekomstverwachting. Het is een boek waarin de toekomst urgent is, want God komt eraan. Tegelijkertijd is in de hedendaagse kerk de toekomst vaak een beladen onderwerp waar veel verschil van mening over bestaat. Regelmatig haken voorgangers en sprekers daarom af op het onderwerp en laten het in de prediking liever links liggen. Bovendien schrikken velen ervoor terug een preek te maken vanuit ingewikkelde boeken als Daniël en Openbaring. Het voelt daarom een beetje alsof we met de mond vol toekomst staan: er is genoeg te zeggen, maar hoe dan?
Programma
De studiedag zal bestaan uit inhoudelijke bijdragen, interactieve verwerking in kleine groepen en een afsluitende viering.
Tijd | Programma | Spreker |
---|---|---|
10:00 | Inloop | |
10:30 | Opening | Dagvoorzitter |
10:45 | Met de mond vol toekomst staan | Evert Leeflang |
11:15 | Eindtijd en verdeeldheid: Hoe spreek je over gevoelige thema’s? | Jan Pool |
12:15 | Pauze | |
13:00 | Workshop: Spreken uit Openbaring | Bart van Nes |
14:15 | Pauze | |
14:30 | Hoe te leven in een apocalyptische tijd? | Teun van der Leer |
15:00 | Verwachtingsvol vieren en bidden | o.l.v. Teun van der Leer |
15:30 | Afsluiting |
Sprekers
Evert Leeflang
Jan Pool
Bart van Nes
Teun van der Leer
Praktische informatie
Datum: Vrijdag 31 mei 2024
Tijd: 10:30 uur tot 15:30 uur
Locatie: EC-onderwijscentrum, Anjerstraat 79 in Zwijndrecht; goed bereikbaar via het OV en gratis parkeren rondom de locatie
Kosten: € 50,- (inclusief koffie, thee en een verzorgde lunch); EC-leden krijgen € 15,- korting.
Deelnemers: Er is ruimte voor maximaal 75 deelnemers. Vol=Vol.
[Update 28-5-2024: Er zijn nog 5 plaatsen beschikbaar]