In een tijd waarin kerken krimpen en de samenleving steeds minder vertrouwd is met het christelijk verhaal, ontstaat er een opmerkelijke tegenbeweging: mensen die willen leren spreken over hun geloof, op een manier die raakt en relevant is. Eén van de plekken waar die beweging zichtbaar wordt, is de Sprekersroute van het Evangelisch College.
Deze tweejarige deeltijdopleiding is bedoeld voor iedereen die wil groeien in preken en spreken in de kerk of daarbuiten. Of je nu al geregeld op de preekstoel staat, of nog maar net het verlangen voelt om te gaan spreken: de Sprekersroute biedt een unieke combinatie van theologische verdieping, praktische training en persoonlijke vorming.
Groot Nieuws Radio sprak met Deborah Krikken, docent preekkunde aan het Evangelisch College, en met Hettie Schouten, een van de studenten van de opleiding. In het gesprek delen zij hun ervaringen en inzichten: waarom groeit de belangstelling voor deze opleiding? Wat betekent het om in deze tijd te preken? En hoe leer je spreken met zeggingskracht én met een luisterend oor voor je publiek?
🎧 Beluister hieronder het interview.