Carolien van der Lee is vier jaar geleden begonnen met de Bijbelcursus van het Evangelisch College. Na een bezoek aan een open dag was ze meteen enthousiast en schreef zich in voor de dinsdagavondgroep in Sleeuwijk. Nu ze recent haar diploma heeft ontvangen, blikt ze terug op wat de cursus haar heeft gebracht.
– Onderstaande tekst sprak Carolien uit op de diplomeringsdienst van de EC-Bijbelcursus –
De Bijbel en God leren kennen
De Bijbelcursus van het Evangelisch College is voor mij een enorme zegen geweest. Wat begon als een verlangen om meer kennis op te doen over Gods Woord, groeide uit tot een diepere relatie met de Heere zelf. De lessen waren niet alleen informatief, maar ook inspirerend en toepasbaar in het dagelijks leven.
De docenten Leo van den Heuvel (OT) en Jeroen schot (NT) wisten de Bijbel op een heldere en toegankelijke manier uit te leggen, met oog voor zowel de achtergrond van de teksten als de praktische betekenis voor vandaag. Ik heb geleerd om de Bijbel beter te begrijpen, verbanden te zien tussen Oude en Nieuwe Testament, en om Gods reddingsplan door de hele Bijbel heen te herkennen.
Wat ik ook mooi vond, was de balans tussen kennis en geloofsopbouw. Het ging niet alleen om theorie; ik merkte dat ik zelf ook geestelijk groeide. De opdrachten en de open gesprekken met medecursisten hebben mijn geloof verdiept en mij geholpen om het met meer vertrouwen met anderen te delen.
Opdrachten, studiedagen en verantwoordelijkheden
Ik besloot ook de tentamens te maken. Dat kan ik iedereen aanraden! Doordat je de stof nog eens goed moest doornemen, bleef de inhoud beter hangen en leerde je echt veel. Na het tweede jaar dacht ik: ‘Misschien is het mooi om voor het diploma te gaan’. Dat betekende dat ik naast de twee tentamens per cursusjaar ook drie studiedagen moest volgen met bijbehorende praktijkopdrachten. In het derde jaar ben ik daarmee begonnen, en wat was dat leerzaam! De studiedagen behandelden prachtige onderwerpen waar ik veel van heb opgestoken.
Ik heb vooral meer ontzag voor de Heer gekregen en een diepere liefde voor Zijn Woord.
In het vierde jaar besloot ik ook de opdrachten uit de eerste twee leerjaren alsnog te maken, zodat ik het diploma kon behalen. Daarvoor moest ik nog zes opdrachten inhalen. Met een goede planning — en dankzij het vele nakijkwerk van Jeroen Baan — is het gelukt. Ik mocht de afgelopen drie jaar ook contactpersoon zijn voor onze groep. Dat was een waardevolle en verrijkende taak: het onderhouden van contact met het Evangelisch College heb ik als bijzonder prettig ervaren.
Gods Woord, de lamp voor mijn voet
En nu sta ik hier, dankbaar voor vier leerzame en gezegende jaren. Ik heb niet alleen veel kennis opgedaan, maar vooral meer ontzag voor de Heer gekregen en een diepere liefde voor Zijn Woord. Ik heb ervaren dat de tekst die op de studiemap staat – ‘Het begin van alle kennis is ontzag voor de Heer’ (Spr. 7:1) – werkelijk waar is.
Ik kan de Bijbelcursus van het Evangelisch College van harte aanbevelen aan iedereen die zijn of haar geloof wil verdiepen en meer inzicht wil krijgen in het Woord van God. Zoals de tekst uit psalm 119:105 zegt: “Uw woord is een lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad.”
Ik ben ontzettend dankbaar voor alles wat ik tijdens deze vier jaar heb mogen leren — van de gedreven en liefdevolle docenten, de medecursisten, en bovenal van de trouw en leiding van God. Mijn speciale dank gaat uit naar Annemieke Sparla, coördinator Bijbelcursus voor het fijne contact. Leo van den Heuvel en Jeroen Schot voor hun wijsheid en toewijding. Jeroen Baan voor het nakijken van de praktijkopdrachten en iedereen die deze cursus mogelijk heeft gemaakt.
Aan HEM komt toe alle eer!
Over de EC-Bijbelcursus
Door de EC-Bijbelcursus leer je de Bijbel beter lezen, begrijpen en toepassen in je persoonlijke leven. Je gaat in deze cursus door de héle Bijbel heen: alle Bijbelboeken komen één voor één aan bod. In de lessen wordt aandacht besteed aan de achtergronden, context, thema’s, moeilijke passages en de boodschap van ieder Bijbelboek. Voorkennis is niet belangrijk, je gaat ontdekken dat je door deze cursus groeit in je geloof en God beter leert kennen.
Wil jij God beter leren kennen door je te verdiepen in de Bijbel? Kom naar een open dag op één van onze ca. 55 cursuslocaties in Nederland.